İskenderun’da doğdum, bir tesadüf sonucu 27 yıl önce yurtdışına çalışmak üzere çıktım. Bu, uzun yolculuğun bir başlangıcıydı. önce Avrupa’ nın kuzeyinde İsveç Stockholm’de, ardından Afrika’nın güneyinde Botswana’ya gittim. Telekomünikasyondan, madenlere kadar farklı işlerde çalıştıktan sonra, oradan okyanusu geçip Avustralya’ya yerleştim ve farklı bir hayata başladım.


Bu süreçte Morabbin Gelibolu kardeş şehir çalışmalarını hayata geçirdim, aynı zamanda yayıncılık medya konusuna merak sarıp ilgili okulları bitirip SBS - 3EA radyosunda çalıştım. "Zuhal Abla" adlı Çocuk, Kadın ve Yaşam programları yaptım, daha sonra Melbourne Corburg Belediyesi’nde Sosyal Görevlik olarak, göçmen kadınların sosyal ve hukuksal hakları için çalışırken, ilk araştırma kitabımı yayınladım. Bu süreçte bir Hong Kong fırsatı doğdu. Satın alma gücü yüksek, cıvıl cıvıl kalabalık şehir, iş hayatı yoğun ve verimkar olunca bu şehre yerleşmeye karar verdim. Hong Kong Türk ve Kültür Formunun kurucu üyesidir. Önceleri farklı dallarda yaptığım ticareti, daha sonra yatırım ve üretime çevirip, bir madenci ve bir sanayici oldum.

 
 
Türkiye’nin çesitli yerlerinde mermer maden ocağı işletiyorum. 17 yıldır ürettiğim maden ürünlerinin 8 ülkeye ihracatını yapıyorum.


Halen DEIK Afrika Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcısı, Türk - Mısır İş Konseyi Baskanı, Türk - Ukrayna İş Konseyi Başkan Yardımcısı, MADE IN TURKEY dergilesinde Yayın Kurulunda, Kadın Girişimciler Derneği “KAGIDER’ ’in de kurucularından, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bilecik il Başkanı, TRT Üretimden Kalkınmaya Programının, ”Başarının Formülü” Sosyal Projesinin Sunucu, 2000 yılında, Yurtdışında yasayan başarılı girişimci ödülünü ve 2002 yılında en iyi madenci ödülünü, 2008 yılında en iyi Kadın Girişimci, 2009 Yılında en iyi kadın ihracatçısı ödüllerini aldım. TMG Dış Ticaret Madencilik, MANSFIELD Madencilik Sanayi ve İnşaat Ltd., Vera Pera Turizm Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıyım.