' Bacıbey Ödülleri ' sahiplerini buldu ?

Eskisehir-Hurriyet 16.02.2012 61
Haber

   Hüseyin EFE / IHA KÜTAHYA Dumlupmar Üniversitesi Mezunları Derneği ( DPÜM ) tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ' Hayme Ana Bacıbey Ödülleri ' sahiplerini buldu . Dumlupmar Üniversitesi Mezunları Demeği , Kadınların TBMM ' ye girişinin 77 . yüdönümü nedeniyle Ankara Hilton Otel ' de gerçekleştirdiği " Hayme Ana Ödül Töreni " ne milletvekilleri , belediye başkanları , sivil toplum kuruluşlan ve çok sayıda davetli katıldı .

   Bilinmeyen kurucu Törende bir konuşma yapan Dumlupmar Üniversitesi Mezunları Derneği Genel Başkanı Mutlu Çınar , Hayme Ana etkinlikleri denildiği zaman Ankara ' nın Haymana üçesiyle karıştırıldığını belirterek , " Ama Hayme Ana mutlaka Haymana topraklarından geçmiştir " dedi . Çınar , şöyle konuştu : " Hayme Ana Ödüllerinin tek bir kriteri var . Faaliyet gösterilen alanda öncü olmak ve çalışmaları sürdürüyor olmak " Hayme Ana bilek gücünün , kılıç gücünün rwA ( hakim olduğu bir dönemde duruş göstererek Türk ' ün kaderini değiştiren , Osmanlı devletinin bilinmeyen kurucusudur .

   Önemli bir karakter Onun öncü karakterinden yoksun bir Türk tarihinin son yedi asrını yeniden yazmak Bacıbeyler MERHUM Muhsin Yazıcıoğlunun eşi Gülefer Yazıcıoğiu , OPET Yönetim Kurulu üyesi Nurten Öztürk , Zuhal Mansfield , Kütahya Millet \ S vekili Ruhsar Demirel , Aile ? ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu , CHP istanbul Milletvekili Şafak Pavey , CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka , Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali , Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık Kadın Adayları Destekleme Derneği ve Allı Turna Derneği . gerekirdi . Hayme Ana Türkiye Cumhuriyetinin son çeyrek asırlık dönemine kadın üzerinden yapılan tartışmalara son noktayı koyabilmenin vesilesidir . Hayme Ana hem modem kadınımızı hem de geleneksel kültürel kadınımızı kucaklayan önemli bir karakterdir .