200 İşkadını Tahir'e Götürüyor

Para-Dergisi 29-Ekim-2011 47
Haber

   Türk Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield , Türk kadın girişimcilere dünya vizyonu kazandırmak amacıyla harekete geçti . İlk olarak Türkiye ' deki 200 kadın girişimci , Mansfield önderliğinde 2830 Ekim tarihleri arasında Mısır ' a gidecek . . .

 

     ZUHAL Mansfield , ünü Türkiye sınırlan içinde en çok yayılan kadın girişimcilerden biri . İş hayatında 30 yılı geride bırakan Mansfield . şimdi Türkiye ' de başka kadın girişimcilere rol model ( örnek ) olmaya çalışıyor . KAGİDER ' in ( Kadın Girişimciler Derneği ) kurucuları arasında yer alan Mansfield , aynı zamanda TOBB ' un kurduğu Kadın Girişimciler Kurulu ' nun Bilecik temsilcisi . Üç yıldır da Türk MısırIş Konseyi Başkanlığını yürütüyor . . .

 

     Zuhal Mansfield , şimdi kadın girişimcileri dünyaya açmak için girişimlerde bulunuyor . 28 30 Ekim tarihlerinde Türkiye genelinden 200 kadın girişimciyi Mısır ' a götürmeye hazırlanan Zuhal Mansfield , " 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ' nı Mısır ' daki devrim kadınlarıyla birlikte kutlayacağız . Biz onları çok iyi anlıyoruz . Bu gezimizde ticari görüşmeler de yapacağız . Hem ziyaret hem ticaret olacak " diyor . Türkiye genelindeki üç mermer ocağından çıkardığı mermerleri hem yurtiçi hem de yurtdışına satan Zuhal Mansfield ' ın TMG Grubu çatısı altındaki 7 şirketinde 200 kişi çalışıyor . Ana işi mermerin yanına yakın zamanda turizmi de ekleyen Mansfield şimdi de Uzakdoğulu ortaklarıyla birlikte kömürden elektrik üretmek üzere Türkiye ' de araştırma yapıyor . TMG Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield ile hem kendi işlerini hem de iş hayatının sosyal bölümünde üstlendiği görevleri konuştuk .