CESUR VE KARARLI DURUŞ BAŞARIYI GETİRDİ

Hatay-Soz 3292013 222
Haber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlık görevini başarıyla sürdüren Yeşim Ugutmen yapılan icra komitesi seçimlerinde bulunduğu mevkiden daha üst bir göreve getirildi . 81 ilden gelen Kadın ve Genç Girişimciler İl İcra Komiteleri Başkanları , TOBB İcra Komitesi seçimleri için TOBB ' da buluştu .

 

Toplantıda konuşan TOBB Başkanı M . Rifat Hisarcıklıoğlu , kadın ve genç girişimcilerle ilgili mayanın tuttuğunu belirterek , " Her geçen gün benden iş isteyenlerin sayısı azalırken , iş kurmak için yardım isteyenlerin sayısı artıyor . Ne mutlu ki bunların önemli bir kısmı kadın ve gençlerimiz " dedi . Kadın ve genç girişimci kurullarını girişimciliği özendirmek için kurduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu , gelinen noktayı şöyle özetledi :" Artık günde ortalama 20 yeni iş fikri geliyor . Son 3 yıldır girişimcilik ülkemizde moda oldu . Ama aslında biz moda olsun diye değil , ülkemizin geleceği için bu konuyu önemsedik . 2012 yılında girişimcilikle ilgili 267 toplantıya davet edildim .

 

Bakıyorum rakamlara kadınlarımız çok daha hareketli . 2012 yılında kadın işveren sayımız 6 bin artarken , erkek işveren sayımız 12 bin azalmış . Odalarımızda da kadınların sayısı yüzde 300 arttı . Bundan sonra çıtayı daha yükseğe çıkarmak zorundayız . Demek ki attığımıztohum filizleniyor " YEŞİM UGUTMEN ' E ÖNEMLİ GÖREV Toplantının sonunda TOBB İl Kadın ve Genç Girişimci Kurulları İcra Komitesi Başkanları arasından coğrafi bölge esasına göre TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyelerinin seçimi yapıldı . TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Asil Üyeliklerine Yeşim Ugutmen , Aynur Tartan , Hatice Güner Kal , Ayten Çöl , Nurhan Tekocak , K . SeldaT . Demirel ve Rukizan Sızanlı ; Yedek Üyeliklerine Işık Yargın , Sevim Güral Olgun , Zuhal Mansfield , Züleyda Çelebi , Meral Ayhan , Vildan Polat ve Birten Gökay seçildi .

 

BAŞARI İÇİN KARARLI VE CESUR OLUNMALI Görevinin değişmesiyle sorumluluğunun arttığını ve risk almadan bir işe girişilemeyeceğini vurgulayan Ugutmen " Başarılı bir iş kadını olabilmek için öncelikle kararlı ve cesur olmalısınız . Kendinize olan güveniniz ve planınıza olan inancınız asla değişmemeli , asla ve asla atılım yaparken korkmamalısınız " dedi . Ugutmen kendisini bu göreve layık gören başta TOBB Başkanı M . Rifat Hisarcıklıoğlu ve icra kurulu üyelerine teşekkür etti . Haber Merkezi )