Girişimcilere Mansfield ' ten öneri

Cumhuriyet-Akdeniz 3262013 220
Haber

 

 
Kadın girişimcilere Mansfield ' ten öneri HURİYE MAZİ / AFYON TürkMısırİş Konseyi ile Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlıkları yapan Zuhal Mansfıeld , Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu ' nu ziyaret ederek , iş dünyası konusunda tavsiyelerde bulundu .
 
Mermer , gıda , tekstil , turizm gibi sektörlerde hizmet sunduğunu kaydeden Mansfıeld , 25 yıl boyunca yurt dışında kaldığım ve yurt dışındaki iş kadını profilini Türkiye ' ye uygulamak için çaba gösterdiğini söyledi . Mansfıeld , " KADİGER ) kurucu üyeleri arasındayım . Kadınlarımızı evlerinden çıkarak , iş hayatına atılımlar yapması konusunda teşvikte bulunmak için böyle bir dernek kurmaya karar verdik " diye konuştu .
 
Bursa ' da gelecek ay yapılacak olan fuarda Afyonkarahisar ' ı temsil edeceklerini ifade eden Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Günay Kart ise " Biz kadın girişimciler olarak erkeklerle de işbirliği yapmak istiyoruz . Bununla beraber sadece Afyon ' da kalmayıp dışa açılarak çevre illerdeki kadın girişimcilerle bütünleşerek , bölgesel güç haline gelmek istiyoruz " dedi .