MANSFİELD TÜRK İŞ DÜNYASI

Hurriyet-Cukurova 3142013 211
Haber

Yusuf BASTUĞ / DHA DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu ( DEİK ) Başkan Yardımcısı ve Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield , 4 yıl önce Mısır üe Türkiye arasındaki dış ticaret hacminin 800 milyon dolar olduğunu , şimdi bu rakamın 5 milyar doları geçtiğini söyledi . Zuhal Mansfield , " Bizler artık iş dünyası olarak dünya oyuncusuyuz , küresel oyuncularız . O yüzden nerede ne olduğunu bilmek durumundayız " dedi .

 

Adana Sanayi Odası ( ADASO ) , DEİK ve Türk Ekonomi Bankası ( TEB ) işbirliğiyle , ADASO Konferans Salonu ' nda ' Afrika Uzak Değil ' konulu seminer düzenlendi . Çok sayıda işadamının katıldığı seminerin açılışında konuşan ADASO Başkanı Sadi Sürenkök , Afrika kıtasının Türkiye için önemini anlattı .

 

TEB Büyük Kurumsal Müşteriler Genel Müdür Yardımcısı Başar Or dukaya , BNP Paribas Afrika Bölge Direktörü Vmcent Davignon ve TEB KOBİ Bankacılığı Bölge Direktörü Halil Vurarark ' m da konuşmacı olarak katıldığı seminerde , DEİK Başkan Yardımcısı ve Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield , Afrika pazarıyla ilgili bilgi verip önerilerini sıraladı . Mansfield , Afrika kıtasında çok ciddi ekonomik potansiyel bulunduğunu kaydetti .