ÇABALAR SONUÇ VERDİ

Milliyet-Cadde 392013 199
Haber

CABA GALA ' DAN Ayşegül Dinçkök ' ten Hamdi Akına birçok isim işlerini güçlerini bırakıp ÇABA Derneği için sahneye çıktı . Sonuç ; tiyatroculara taş çıkardılar c a | b | a CAGDAŞ VE BAĞIMSIZ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ edeni cesaretlerine hayranım . İşlerini , unvanlarını bir kenara bırakıp sahneye çıkmalarına , bir yardım amacı uğruna oyunculuk yapmalarına ve en çok da bunu yaparken kendi kendilerine eğlenmelerine . . .

 

Artık psikologlar bile hayatınızı renklendirmek için farklı şeyler yapın diyor . İşte farklı alanlardan ünlü isimlerde ÇABA Derneği için hem bunu yapıyor hem de aynı zamanda gençlere destek oluyor , başkan Özlem Cankurtaran önderliğinde . Bir taşla birkaç kuş vuruluyor aslında . Hem eğleniyorlar , hem eğlendiriyorlar hem de sadece para değil zamanlarını da vererek derneğe katkıda bulunuyorlar . İlki geçen yıl yapılan ÇABAGala ' nın ikincisi bu yıl yenilenen Şişli Kent ' te gerçekleşti . İşte ÇABA Gala 2 ' den notlar . . .

 

Gösteri ' Umutlu Ev Kadınları ' yla başlıyor . Çaba Derneği üyeleri , ' Umutsuz Ev Kadınları ' nın yıldızları kadar güzel ve süslü . Hep birlikte şarkılar söylüyorlar . Gecenin en iyi performansı , yeni grup Pis ' ton ' a ait . Mithat Can Özer ' in ne kadar iyi bir şarkıcı olduğunu bilmeyenler şaşırıyor . " Sezen Aksu ' nun oğlu tabii , armut dibine düşmüş " diyenler de oluyor . ' Muhteşem Yüzyıl ' da Kanuni Sultan Süleyman rolünde Atasay ' ın sahibi Cihan Kamer döktürüyor , o kadar zayıflamış kî televizyondaki rol için Halit Ergenç ' le kapışabilir . " Altınlar Atasay ' dan alınmamış " diye bir de espri patlatıyorlar . Digitürk yayınlarından futbol maçlarına birçok güncel konuyu ti ' ye alıyorlar . Bu bölümün yıldızı Ayşegül Dinçkök . Hürrem ' i işvesi , cilvesi ve şirretliğiyle nefis canlandırıyor . Harem ' de yaş ortalamasını yükseltmesi ve Yasemin Kamhi ' nin canlandırdığı Mahidevranla kavgaları sonucunda Sultan Süleyman yaka silkip " Ben en iyisi sefere çıkayım " diyor .

 

Bu arada ulak rolündeki Ertekin Dinçay ve onu maça götürmek isteyen Hıncal Uluç da renk katıyor . Valide Sultan ' sa Sedef İybar . Mikrofonunun azizliğine uğruyor , ona rağmen son derece profesyonel oyuna devam ediyor . Kız kardeşi Demet Akbağ da izleyiciler arasında onu bol bol alkışlıyor . ' Kuzey Güney ' le de çok güzel dalga geçilmiş . Baba ( Erol Aksoy ) ölüm döşeğinde , Kuzeyle ( Abdürrahim Albayrak ) Güney ' i ( Hamdi Akın ) çağırıyor . " Doğu ve Batı diye iki kardeşiniz daha var " diyor . Kardeşlerden biri Cengiz Semercioğlu . Abdürrahim Albayrak ve Hamdi Akın profesyonellere taş çıkartıyor . Özellikle Hamdi Akın ' ın ' Adanalıyık ' bölümü şahane . ' Karadayı ' da Güliz Onursal ve Serdar Eren başrolde .

 

Ailenin bunamış annesiniyse İdil Fırat canlandırıyor . Oyun boyunca " 23 Nisan neşe doluyor insan " diyor . Sonunda isyan edip " Ee , yeter Ali , beni cüce yaptın , yaşlı yaptın , ben kendime uygun rol istiyorum " diye sahneyi terk ediyor . ' İntikam ' da Yağmur rolündeki Defne Samyeli aynı Beren Saat gibi oynuyor . Profesyonel oyunculardan yok bir farkı . Şahika rolündeyse Sedef Karamehmet var . JPis Yedili ' de Pamuk Prenses Yosun Güreli , kötü kalpli üvey anneyse Hülya Avşar . Merve Hasman ' dan İdil Fırat ' a yedi cücelerse " Baltalar elimizde , Gucciler belimizde " diye şarkı söylüyor . Hülya Avşar yaşlı kadın kostümüyle başta tanınmıyor , sonra Pamuk Prenses ' i zehirleyip kostümü üzerinden atıyor . " Ayna ayna söyle bana dünyadaki en güzel kadın kim ? " diye soruyor ve " Sensin " cevabını alınca " Ben size yıllardır söylemiyor muyum ? " diyor .

 

Finalde yönetmen Ali Sunal sahneye çıkıyor , daha gösteri bitmeden salondan çıkanlara kibarca hadlerini bildiriyor . Teşekkür konuşmalarından sonra Mehmet Ali Birand anılıyor , geçen yıl eşi Cemre Birand ' la oynadığı oyun gösteriliyor . Daha sonra herkes sessizce dağılıyor . Fuayede bütün oyuncular tebrikleri kabul ediyor , sadece sahne tozu yutmanın verdiği heyecanla değil , bu geceden elde edilen gelirle Florya ' da yaptıracakları gençlik ve spor merkezinin verdiği gururla .