Mansfield: ''Yeni Ekonominin Arzu Ettiği Herşey Kadınlarda Var''

Kirk-Asir 382013 194
Haber

Mansfield : " Yeni Ekonominin Arzu Ettiği Horşey Kadınlarda Var Mısır İş Konseyi ve TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield , yeni dünya düzeninde ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim , samimiyet ve detaycılık gibi etkenlerin tüm kadınlarda olduğunu belirtti .

 

Mansfield , Mustafa Kemal Üniversitesinde ( MKÜ ) düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde , yaptığı açıklamada , erkeklere hak ettikleri değerden fazlasının verilmesi durumunda kadının iş dünyasında değersizleştiğini savundu .

 

Kadınların mutfaktan çıkarılıp iş dünyasına kazandırılması gerektiğini ifade eden Mansfield , bunun onlara gerçek değerlerinin verilerek özgüvenlerinin geliştirilmesiyle mümkün olabileceğini söyledi .

 

Türkiye ' nin 2023 ' te dünyanın 10 ' uncu ekonomisi arasında yer almak ve 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin kadınlar olmadan başarı lamayacağını savunan Mansfield , şöyle konuştu : " Elimizde okumuş veya girişimci potansiyeli olan milyonlarca kadın var . Hayal edin , 5 milyon kadın sorunları giderilerek iş dünyasına getirilsin . Bu potansiyelin ekonomiye yansıdığını düşünün . Bu kadınların enerjisini Türkiye ekonomisine katmalıyız . Çünkü dünya değişirken sadece teknolojiyi ya da iklimi değiştirmiyor . Yeni ekonomiler yaratıyor ve bu yeni dünyanın yeni düzeninde , ekonomide kadınlara birçok iş alanları doğuyor . Yeni ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim , samimiyet ve detaycılık gibi etkenler tüm kadınlarda var . " Erkeklere fazla değer verildiği için kadınların değersizmiş gibi göründüğünü ileri süren Mansfield , " Aynı okula gittiğimiz , birlikte mezun olduğumuz erkekler iş dünyasına giriyor , kadınlarsa evlerine dönüyor . Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum " dedi .

 

Babaların kız çocuklarını iş yerlerine götürerek onların iş dünyasıyla tanışmasına yardımcı olması gerektiğini dile getiren Mansfield , bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ' ın güzel bir örnek olduğunu kaydetti .