Başarılı İş Kadınları Öğrencilerle buluştu

Hatay-Soz 382013 193
Haber

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Uğutmen , " Başarılı bir iş kadını olabilmek için öncelikle kararlı ve cesur olmalısınız . Kendinize olan güveniniz ve planınıza olan inancınız asla değişmemeli , asla ve asla atılım yaparken korkmamalısınız " dedi .

 

Mustafa Kemal Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu  ( KAĞİT ) tarafından organize edilen , mesleğinde başarılı kadın girişimcileri öğrencilerle buluşturan ' Kadın Girişimcileri Konferansı ' Mustafa Kema Üniversitesi Atatürk Konferans salonunda yapıldı .

 

Konferansda konuşan Mustafa Kemal Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kurulu Topluluğu ( KAĞİT ) Başkanı Birtan Şahin , konferansı düzenlemekteki amaçlarının başarılı iş kadınlarını üniversite öğrencileriyle buluşturmak , bu sayede öğrencilere yol göstermek olduğunu söyledi .

 

Dünya üzerinde yapılan her türlü işin içinde kadınların kayda değer şekilde var olduğunu aktaran Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof . Dr . Hüsnü Salih Güder , üniversite olarakamaçlarının geleceğin başarılı iş kadınlarını yetiştirmek olduğunu belirtti .

 

Toplumdavarolan kadın olgusunun değişmesiyle birlikte kadınların çalışma hayatlarında yer almasının artacağını aktaran Kileci , " Toplumda kadınların başarılı olamayacağı yönünde bir önyargı bulunuyor . Aslında bu ön yargıyı oluşturan da yine bizleryani kadınlarız . Annelik duygusuyla her olaya erkeklerden daha farklı bir bakış açısıyla baktığımız için bu dezavantajı biz oluşturuyoruz . Şunu unutmayın ki başarılı olabilmenin ana kaynağı güçlü bir aile yapısıdır " diye konuştu .

 

 Toplantıda başarılı iş kadınları Zuhal Mansfield ve Zeynep Rüstemoğlu ' da birer konuşma yaptı . Konuşmaların ardından MKÜ Rektörü Prof . Dr . Hüsnü Salih Güder , konferansa konuşmacı olarak katılan başarılı iş kadınlarına plaket verdi . ( Haber Merkezi )