8 Mart

Kent-Gazetesi-Hatay 352013 185
Haber

Mustafa Kemal Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu ( KAĞİT ) Başkanı Birtan Şahin : " Kadın girişimciliği geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak üzere böyle bir konferans düzenliyoruz . 5 Mart 2013 Salı Günü , 13 : 0017 : 00 saatlerinde , Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu ' ndaki konferansımızda çok değerli konuşmacılarımız olacak . Konferansta ele alınacak konular ise herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte .

 

" GİRİŞİMCİ KADININ GÜNÜ OLACAK hedeflerinde Girişimciliğin Rolü , Girişimcilik destek programları , Girişimciliğin önündeki engeller , Ekonomik Krizler ve Girişimcilik , Nasıl Girişimci olunur , Melek Yatırımcılar , TeknoGirişim ve ETicaret , İnovasyon , Finansal ihtiyaçlar , Girişim Stratejileri , Marka Yaratmak . ' Bu konferansa , kadınerkek , gençyaşlı herkesi bekliyoruz . " Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof . Dr Hüsnü Salih GÜDER ' in konuşmasının ardından konferansın başlayacağını belirten Şahin , konuşmacılar hakkında da bilgi verdi . Buna göre konuşmacılar : TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kur . Başk . GAP Danışmanlık Yön . Kur . Başk . Mehpare KİLECİ TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kur . Başk . Yeşim UGUTMEN KAGİDER Üyesi FORUM Mühendislik Yön . Kur . Başk . 2011 Yılının En İyi Kadın Girişimcisi Zeynep RÜSTEMOĞLU KAGİDER Kurucu Üyesi TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kur . Başk . TMG Madencilik , MANSFİELD Madencilik , VERA PERA Turizm Yön . Kur . Başk .

 

Zuhal MANSFİELD ZEYNEP RÜSTEMOĞLU KİMDİR ? Savunma sektöründe ezber bozan Antakyalı kadın girişimci , buna ek olarak KAGİDER , ANGİKAD ve BPW Hatay Kulübü Üyesi , Forum Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Rüstemoğlu , Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur . Garanti Bankası , Ekonomist Dergisi ve KAGİDER işbirliği ile 2011 yılında düzenlenen " Türkiye ' nin Kadın Girişimcisi Yarışmasf ' nda 5 . 600 kadını geride bırakarak " Yılın Kadın Girişimcisi " seçilen Zeynep Rüstemoğlu ; zırhlı araçlar için ısıtma , infilak bastırma , yangın söndürme ve hedef koordinat belirleme sistemleri üretiyor . Rüstemoğlu , şimdilerde benzinli ve dizel otomobilleri hibrite çevirecek ' Hibrikit ' için Sanayi Bakanlığı ' ndan onay bekliyor .

 

ZUHAL MANSFİELD KİMDİR ? Türkiye ' den Çin ' e ihracat yapan ilk Girişimci Türk Kadını olan , İskenderun doğumlu Zuhal Mansfıeld , TMG Madencilik , MANSFİELD Madencilik , Vera Pera Turizm Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır . TRT ' de " Gerçek Gündem Kalkınma " programının sunuculuğunu da yapan Mansfıeld , en başarılı proje , en başarılı girişimci , en başarılı madenci ve en başarılı ihracatçı ödüllerini aldı . KAGİDER Kurucu Üyesi ve TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olan Mansfıeld , ayrıca Belarus İş Konseyi Başkanlığı , DEİK Avrasya Yönetim Kurulu Üyeliği , Afrika Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı , TürkMısır İş Konseyi Başkanlığı yapıyor . Haber Merkezi Mustafa Kemal Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu ( KAĞİT ) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bir konferans gerçekleştiriliyor . Cinsiyet ayrımı olmaksızın başarılı girişimci olabilmenin yollarını , ayrıca kadın girişimcilerin önemini vurgulamak amacıyla konferans düzenlediklerini söyleyen KAĞİT Başkanı Biılan Şahin , şunları söyledi : " Ülkemizin geleceği için dil , din , renk , cinsiyet , sınıf farkı gözetmeden insan kaynağının tümünün ekonominin içinde yer alması gerekiyor . Dolayısıyla kadın girişimciliği geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak üzere böyle bir konferans düzenliyoruz . 5 Mart 2013 Salı Günü , 13 : 0017 : 00 saatlerinde , Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu ' ndaki konferansımızda çok değerli konuşmacılarımız olacak . Konferansta ele alınacak konular ise herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte . ' Girişimcilik nedir ? Üniversitelerden neden Girişimci çıkmıyor ? Cumhuriyetin lOO . yılı