Mısır, Hindistan tamam hedef bölgesel birliktelik

Dunya-Gazetesi 06.04.2012 129
Haber

   Mısır , Hindistan tamam hedef bölgesel birliktelik Mısır ' ın ardından Hindistan ' a çıkarma yapan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu önümüzdeki aylarda yeni işbirlikleri için başka ülkelere gidecek . Kurulun Bilecik Başkanı Zuhal Mansfield , " Bölgesel birliktelikleri sağlayamazsanız , küresel oyuncu olamazsınız . Küresel oyunculuğa talip oluyoruz " dedi . YENİ DELHİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) Kadın Girişimciler Kurulu , Mısır ' ın ardından Hindistan ' da yeni işbirlikleri ararken , önümüzdeki aylarda ülke ziyaretlerine devam edecek . 

   TOBB Kadın Girişimcüer Kurulu ilk ziyaretini geçen yıl ekim ayında Mısır ' a yapmıştı . Türk kadınlarının ülke ekonomisine aktif katkılarını artırmak ve rol model misyonunu gerçekleştirebilmek amacıyla Mısır ' ı ziyaret eden kadm girişimciler . Mısır iş dünyasıyla sektörel bazda çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirmişti . Bölgedeki fabrikaları gezen kadın girişimcilerin gezisine , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve bazı milletvekilleri de katılmıştı . Kadın girişimciler , Mısır ' ın ardından ikinci ziyaretlerini Hindistan ' a yaptı . 
   
   Türkiye ' nin çeşitli bölgelerinden ziyarete katılan kadın girişimciler , Hindistan ' daki fırsatları yerinde inceleme ve yeni iş bağlantısı yapma olanağı buldu . Heyete başkanlık eden TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bilecik Başkanı Zuhal Mansfield , temaslarını . AA muhabirine değerlendirdi . " İşimiz siyaset değil ticaret " Kendisinin Mısır ' ı çok yakından tanıdığını .