Mısır'la ticarette hedef 5 milyar dolar

Cumhuriyet 16.09.2011 106
Haber

   Türk Mısır İş Konseyi Başkanı ZUHAL MANSFIELD , iki ülke arasmda 3 milyar doları geçen ticari hacmin 5 milyar doları yakalamasını hedeflediklerini belirtti . Adana Sanayi Odası ( ADASO ) , Adana Ticaret Odası ( ATO ),Adana Ticaret Borsası( ATB ) ve TOBB DEİK ( Dış Ekonomik İlişkiler Kumlu ) işbirliğinde ; İskenderiye Ticaret Ataşeliği desteğiyle gerçekleştirilen Türkiye Mısır buluşması Adana Hilton Otel ' de Adanalı ve İskenderiyeli iş adamlarını bir araya getirdi .

   

Toplantıda konuşan Türk Mısır İş Konseyi Başkanı ZUHAL MANSFIELD ; dünya oyuncusu olan Mısırlı ve Türk iş adamlarına olan güvenini belirterek , iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da geliştirileceğine inandığını dile getirdi . Mısır ' da neler olduğu , Mısır ' ın neler alıp neler sattığını anlatmak üzere 15 Mayıs 2010 ' da Adana ' da buluştuklarını hatırlatan MANSFIELD , şu açıklamalarda bulundu : " Adana ' ya gerçekleştirilen ziyaretin ardından 23 Ekim 2010 ' da da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) Başkam Rifat Hisarcıklıoğlu ' la beraber iş adamlarıyla iskenderiye ' ye gittik , İskenderiye Ticaret Odasının misafiri olduk ve İskenderiyeli iş adamlarıyla görüşmeler yaptık . Ardından bir süre sessizlik yaşandı . Ürün ve para yer değiştirmekte zorlandı .

     

Tüm dünya liderleri bu sessizliği seyretti . Ama geçtigimiz günlerde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan , buna seyirci kalmayacağını belirtti ve 280 iş adamımızla Kahire ' ye gittik . 40 Mısırlı işadamıyla görüşme Bu ziyaretin olumlu yansımalarını gelecekte de göreceğiz .