Mısır'a giden Türk işadamları 2 binden fazla iş görüşmesi yaptı

15.09.2011 105
Haber

    Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk ve Mısırlı işadamlarının yaptığı görüşmeye 1.200'den fazla Mısırlı işadamının katıldığınıbelirterek, "100 fırına ile 2 binden fazla is görüşmesi yapıldı" dedi. Büyükekşi, yaptığı açıklamada, Mısır'da önceki gün ikili is görüşmeleri yapıldığını, bu görüşmelere işadamlarından çok büyük talep olduğunu söyledi. Görüşmelere 1.200'den fazla Mısırlı işadamının katıldığını ifade eden B üyükekşi, "100 firma ile 2 binden fazla iş görüşmesi yapıldı. Rekor sayıda bir görüşme" dedi. DEİK Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield, ''Mısır ticaret yapmak için çok doğru bir yer.


    Çünkü orada ticari kurallar oturmuştur. Bizi seviyorlar. Her rürlü isbirliklerine hazırlar. Türkiye ve Mısır'ın yapacağı isbirlikleri sadece bölgesel değil, küreselarılamda damana ifade edecektir, katkı sa!ılayacaktır. İki taraf da Afrika'nın önümüzdeki 20 yıl içinde 2,6 trilyon dolarlık iş yaratma potansiyelinin farkında. Türk ve Mısırlı is adamlarının ortaklaşa gerçekleştireceği projeler ile bu potansiyel ülkemize en yararlı olacak sekilde de!ıerlendiriliyor" şeklinde konuştu .
 


   Umak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Sezai Sacaksız da, "Kahire Havaalanı'run yeni terminal binasının yapırn işini üstlendik. Bu 6 ay evvel ihalesi yapılmıştı. Dünya bankası krediliydi ve dünya bankasından onayı geldi. Bir ay sonra inşaata başlayacağız" dedi.