İş Dünyası da umutlu: Ticaret canlanacak

Turkiye 13.09.2011 101
Haber

   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın günlerdir konuşulan kritik Mısır, Libya ve Tunusnus gezisi dün gece başladı. Başbakan'a ziyareti sırasında Devlet Bakarn ve Bashakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür Bakarn Ertuğrul Günay eşlik ediyor. Ayrıca, çok sayıda gazeteci, iş adamı, bürokrat ve eşi Emine Erdoğan da Ozel Ana uçağıyla Mısır'a geldi.


   Erdoğan, Mısır'a uçmadan önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, provokasyonlam karşı tedbir olarak Mısır'ın ünlü Tahrir Meydant1nda konuşmayacağım, ancak, meydandaki Opera Binasında devrime önücillük eden gençlere hitaben bir konuşmayapacağını söyledi.


  Bu gezisi sırasında Gazze'ye gitmeyeceğini de belirten Erdoğan, en yakın zamanda Gazze halkıyla kucaklaşmanın özlemi icinde olduğunu belirtti. Erdoğan bir soru üzerine, !srail halkıyla ve Türkiye'deki Musevilerle bir probleminin olmadıf:ını belirterek, "Bizim problemimiz ke nd isiyle çelisen İsrail yönetimiyledir" dedi.